۴/۲۰/۱۳۸۶

آفتاب آمد دلیل آفتاب

سال ۱۹۹۹ با دوستی که تازه از ایران بیرون آمده بود صحبت می کردم. یادم میاد اولی حرفی که همیشه ازش یادم می ماند البته بعد از به فحش گرفتن همه ایرانیان خارج کشور که طعم جنگ وگرسنگی رو نکشیده بودنند سالهای سخت رو در ناز نعمت بودند این بود که تمامی این خارج نشین یه مشت احمق هستند و هیچ چیز از موقعیت ایران و داخل ایران سرشان نمی شود . این دوست ما به شدت معتقد بود ایرانیان خارج از ایران به دلیل خارج بودن از محیط کلا هیچ گونه نظری در مورد ایران نمی توانند داشته باشند چون به شدت دور واقعیت هست.
واقعیت موجود در ایران با دیدگاه این افراد زمین تا آسمان فرق دارد و ایشان تنها کسی هست که به مسایل داخل ایران اشراف دارد . دوست ما چپ راست دعا می کرد که به دلیل خارج شدن از ایران دچار حماقت و نادانی افراد خارج نشین نشود و نظرات احمقانه از خود صادر نکند.
از سال ۹۹ تا به امروز ایشان همچنان به مسایل داخل ایران اشراف کامل دارد و اصلا به دلیل دوری از ایران هم نظراتش خارج از واقعیت نیست.

نکته دیگری که ازش یادم هست این که چپ و راست تعجب می کرد که این انقلاب چطور این همه سال بر پا مانده بعد خودش جواب می داد البته با این اپوز یسیون و این افراد لوس آنجلس نشین که مدام به جان هم می افتند خدا رو هزار مرتبه شکر و سجده که همین آخوند ها سر کار هستند و گرنه این ها ما رو بدبخت تر می کردند.تا جایی که یادم می یاد هیچ وقت با طرز فکر آقای درخشان موافق نبودم. بارها هم در موردش نوشتم. به پست های این جوری و این جوریش هم حسابی انتقاد دارم . اما به نظرم خیلی کار قشنگی نیست شما به چتر باز بودن طرف به پولکی بودنش به کرس کشیدنش به بابای پول دارش به چه می دونم زشت بودنش خاصه به رو اب ریختن پته طرف برای جواب دادن بهش و در واقع برای خفه کردنش استفاده کنی . یعنی اگر طرف این خصوصیات رو نداشت صورت مسئله حل بود ؟!!

برای من یکی که سال های سال خارج از ایران زندگی می کنم و شاید به قول دوستی هیچ اشرافی به مسائل داخل و واقعیت داخل ایران ندارم . دعواهای از این دست و از این دست و از دست حداقل هر روزه بیشتر و بیشتر به من نشون میده که چطور جمهوری اسلامی ایران با رهبران که در دو هزار پانصد سال ماقبل تاریخ زندگی می کنند می توانند نزدیک به سی سال به مردم زور بگویند.


نیروی که باید طرف کارهای خیلی مهم تر بشه چطور صرف گیر دادن ها و پته رو آب ریختن ها تو سر کله هم زده ها میشه . واقعا به قول آن دوستمان شاید همون بهتر که همین آخوند ها به ما زور بگویند !!!


فکر نمی کنی که این تغییرات بر اثر کمپین ها و فعالیت های مردم وکنشگران و رسانه های داخلی و فشارهای خارجی بوده، وگرنه چرا تو بیست سی سال گذشته حرفی از تغییر این چیزا نبود؟


البته من هنوز این وسط نفهمیدم که بالاخرا این کمک خارجی خوبه یا بد؟!! بالاخره ما باید از کمک خارجی استفاده کنیم یا نه؟!!


۶ نظر:

ویولت گفت...

سلام تیلا جون
نمی دونم قالب رو دقیقا یکی عوض کردی؟ ولی هم مبارکه هم اینکه سرعت لود شدن صفحه ظاهرا بیشتر شده
دختر گلت رو ببوس

Khorshid Khanoom گفت...

تیلا جان با این انتقادت موافقم، اونقدر عصبانی بودم که خودم رو در حد حسین پایین آوردم و می خواستم از ادبیات خودش استفاده کنم. سعی می کنم بیشتر خودم رو کنترل کنم از این به بعد. ممنونم از تذکرت

Dentist گفت...

سلام تیلا جان البته انتقادت تا حدی وارده ولی فراموش نکن طرف دعوا چه اعجوبه ای هست یعنی باید با سلاح خودش باهاش جنگید

pantea گفت...

همهء حرفات رو دربست قبول دارم.
اگه خط وبلاگت رو رست به چپ کنی بيشتر از اين هم قبول دارم!

:)

گل حسین حمزه آرا گفت...

با درود!
بنده هم با درگیری های اینچنینی که دست روی نقاط ژنتیکی و مادرزادی مخالف می گذارند مخالفم و هیچ وقت دوست ندارم حتی دشمنم را مسخره و پلید کنم! (آیکون فرشته یاهو مسنجر)در ضمن نگران بهدر رفتن انرژی نباشید که خیلی آدمها می توانند در جبهه های مختلف کالری بسوزانند
بدرود

چرتینکوف - مامان کوچیل گفت...

خب من عقیده دارم که رفتار انسان جدای از خصوصیاتش و شخصیتش هست. همونجور که خود صنم گفته عصبانی بوده و اولش هم گفته که نظر شخصی و بازتاب حالت شخصیشو ارائه میده نه نظر سازمانیش و بنظر من دعوا بعضی وقتها خیلی هم بد نیست و لازمه اصولا دعوا وقتی انجام میشه که امیدی به پیشرفت هست وگرنه بی خیالی بد ترین چیزه. البته اونم باید با رعایت حدود باشه به حال در خوش خوشان ما نمیفهمیم که حق با کی هست یا نیست و اقلا به سهم خودمون وقتی میخواییم یه چیزی رو امضا کنیم میدونیم چیکار داریم میکنیم که حق ماست.

Lilypie 3rd Birthday Ticker