۳/۱۷/۱۳۸۴

رویای جنین

هر سه هفته یکبار جوجو رو می بریم برای کنترل دکتر. در طول این مدت ما تنها زوجی هستیم که با هم می رویم. شوهرک تو اتاق معاینه هم می یاید٬ هر دفعه هم کلی ذوق می کنه. این مسئله برای ژاپنی ها آنقدر تعجب آوربیچاره شوهرک کلی عذاب می کشه که تنها مرد آن جمع هست. تو این مدت من حتی یه دونه مرد هم ندیدم که بخواهد همراه خانمش بیاید.
تو این کلینک که ما میریم جنسیت بچه رو اعلام نمی کنند. این تو این محله مشهور هست. به هر کس می گویی من میرم (ماگوشی) میگه آخ آن جنس بچه را اعلام نمی کنه.ظاهرا دلیلی که جنسیت بچه رو اعلام نمی کنه این هست که تو یک مورد در تشخیص جنسیت بچه اشتباه شده و از بد شانسی مورد هم مال خانواده مصری بود که بعد از سه دختر منتظر فرزند پسر بودند. شوهر بعد از زایمان خانمش به دلیل این که بچه دختره شده را به باد کتک می گیره و کل آن جا را به هم می ریزه.کلی واسه بیمارستان هم دردسر درست شده که ما میخواستم بچه را اگر دختر هست٬سقط کنیم. حالا از آن به بعد این مرکز به محض ورود بهت میگه که این جا جنسیت بچه رو اعلام نمی کنند. اگر با این شرط موافق هستی٬ پرونده شما پذیرفته میشود.
اول اولش این شوهرک ما می گفت فرقی نمی کنه براش ولی اگر یه دختر باشه با لپ های قوچعلی خیلی خوبه. یه کم بعدش تغییر نظر داد که پسر هم همانقدرخوبه این جور نگاه کردن به جنسیت بچه یه جور تبعض هست. خانواده من که براشون فرقی نمی کرد. اما خانواده شوهر همشون می گفتند فرقی نمی کنه ها اما اگر دختر باشه خیلی خوبه؟!حالا هر چی بیشتر می گذره شوهرک میگه نه دختر بودنش فرقی می کنه نه پسر بودنش. و در کمال تعجب من نه حتی سالم بودنش(؟!!) هر چی باشه جوجو مون دیگه.
راستی چند وقت تو یه برنامه نشنال جغرافی دیدم که در مورد نقش زن مرد در تعیین جنسیت بچه و کلا در مورد جنین در دوران بار داری بود. خیلی برنامه جالبی بود. چیزهای که ازش یادم مونده یکی این بود که جنسیت بچه را فقط مرد تعیین می کنه و زن در آن نقشی نداره.حالا چرا می گن طرف دختر زا هست یا این که مرد زنش را کتک میزنه واسه دختر زاییدن . من نمیدونم دیگه.نکته دیگر این بود که جنین ها خواب می بیند و دارای رویا هستند. البته هنوز نتوانستند بفهمند رویا جنین چی هست. ولی حدس زده میشه که رویا جنین این هست که تو یه آب تمیز و خنک و مطلوب آرام شنا می کنه. انکار ی بیچاره بس تو جای بد زندگی می کنه رویاش شده رفتن به یه آب تمیز و خنک.
یه چیزی دیگر هم می گفت: اگر مادر تو ماه های آخر به موزیکی مرتب گوش کنه٬ بچه بعد از دنیا آمدن با شنیدن آن موزیک آرام میشه. دیگه چیز یادم نمی یاد. برخلاف همیشه که نشنال جغرافی یه برنامه صد بار تکرار می کنه این رو فقط دوبار داد که یکبارش مهمون داشتیم من اصلا نفهمیدم چی شد.

من با هر گونه اعتراض و جیغ و داد و فریاد و هوار بر علیه این نظام جمهوری اسلامی موافق هستم. حالا چی این حرکت باشه که کلا با بحث جنسیتی کردنش خیلی موافق نیستم. یا این حرکت .

یه خبر و یه توضیح
استفاده از پارازیت علیه امواج تلویزیونهای ماهواره ای توسط حکومت
جمهوری اسلامی برای پیکار با تلویزیون های ماهواره ای از ترفند پارازیت و اختلال بهره گرفته است. گفته می شود استفاده حکومت از میکروویو سبب اختلال های روانی و جسمی و در مواردی بدنیا آمدن کودکان ناقص الخلقه می شود.

چرا این دولت با این همه رای نمیتوانه جلوی این کار بگیره.خب فرق این دولت چپی با دولت راستی در چی هست؟! این نمیتوانه آن هم نمیخواهد پس فرقش در چی هست؟!

در مورد مطلب قبلی شايد بايد بيشتر توضيح مي دادم . منظورم اين حالا یکی یه بار دوبار چند بار بخواهد انگلیسی بنویسه یا زبان دیگه یا این که پنگليش فینگلیش تایپ کنه نیست. هرکی هر چی مي نويسيد٬ بنويسيد حتی اگردلش می خوادخط ميخی بنويسيد ٬ فقط در نظر بگيريد چند نفر از کسانی که مي ایند و آن مطالب را مي خونند به آن زبان تسلط دارند و می توانند در بحث شرکت کنند!!البته من خودم که مشکلی ندارم ها چون من مادر زادی تمامی زبان های زنده و مرده دنيا را بلدم اين رو فقط محض رضای خدا و آن دست از خوانندگان کسانی گفتم که از ده تا کامنت شون هر ده تاش انگليسی هست. تو اکثر پست هاش هم اين مسئله تکرار شده و به فراموش شدن زبان فارسی و لهجه بد فارسی زبانان هم اعتراض دارند.

هیچ نظری موجود نیست:

Lilypie 3rd Birthday Ticker